Riia kossusaali DJ: kas ainult kaks eestlast oskavad korvpalli mängida?

Viljar Voog, Riia, 8. september 2015

Võiks arvata, et spordiüritustel on plaadikeerutaja amet üks magusamaid – peab ta ju otse lävima tantsutüdrukutega, et neile lugusid mängitada. "Ma ei räägi mitte nendega, vaid tantsutreeneritega!" põrmustab Riias korvpalli EMil ametis olev DJ Rudd helesinise unistuse.

DJ Rudd, inimesenimega Rudolfs Budze, on plaate keerutanud Hollywoodis ja paljudes teistes Eesti klubides, esinenud isegi Positivusel. Ent kunagi varem pole ta muusikat mänginud nii paljudele kõrvadele. "Festivalidel ja muudel üritustel pole 10 000 inimest olnud, Riia on mu rekord," lausus noormees pühapäeval peetud Läti-Leedu matši kohta.

Vaatamata rekordpublikule pakkus õhtu tulihingelisele korvpallifännile Budzele rohkem õudu kui rõõmu: "Leedu vastu saadud kaotust on väga raske seedida, sest nad on igavesest ajast igavesti meie rivaalid ja 19 punktiga alla jääda (49:68 – toim) oli väga karm tulemus."

Lätlase poolt EMiks koostatud playlist'is on kokku 168 üldtuntud pala, lisaks poolsada lätikeelset laulu, tantsutüdrukute kava ja riigihümnid. "Aga lauludest on seal enamasti vaid lühikesed killud – mängitada jõuan neid umbes viie sekundi jagu."

Klassikalised lood toimivad

Et aega napib, ei saa Budze spordisündmuste käigule liiga suurt mõju avaldada. "Minu töö eesmärk on, et saalis ei oleks totrat vaikust," selgitab ta. "Aga vahel pean ma rahva klassikaliste lugudega käima tõmbama. White Stripesi "Seven Nation Army", Queeni "We Will Rock You" või Bluri "Song 2" – neile paladele publik reageerib! Aga noh, kui Leedu ja Läti omavahel mängivad, on see küll täiesti kasutu amet, sest kedagi ei huvita mingi muusika," jõuab ta ikkagi tagasi pühapäevase kaotuse juurde.

Et Budze veedab saalis pikad kümnetunnised tööpäevad, on tal olnud aega Eesti koondise tegemisi jälgida. Mida diskor arvab? "Vabandust, ma küll ei tunne teie meeskonda väga hästi, aga mulle on jäänud mulje, et teil on ainult kaks meest, kes mängida oskavad – Sten-Timmu Sokk ja Siim-Sander Vene, kes mängib vist Euroliigas ja on teie liider.

Kui seis on raske, söödavad kõik palli neile, aga nii on raske mängida. Ma loodan, et edaspidi mängite te meeskondlikumalt," on mehe kokkuvõte. "Aga mitte Läti vastu, palun! Mulle meeldib Eesti ja eestlased, aga laske lihtsalt lätlastel neljapäeval oma tööd teha!"

Vastutusrikas amet

10 000 korvpallifänni ees plaatide keerutamine on üpris närvesööv töö. "See on väga vastutusrikas amet, sest pean mängima ka kõiki riigihümne. Kokku kulus eeltööks, kõigi hümnide kokku korjamiseks, tantsutüdrukute palade välja uurimiseks ja muude laulude valikuks, vast nädal aega," rääkis DJ Rudd. "Aga olen suur korvpallisõber, seega õnnesärgis sündinud, et saan siin olla."

Vaatamata pikkadele tööpäevadele – päevas peetakse EMil kolm matši – ei pea ta enda ametit võrreldavaks korvpallurite omaga. "Ma ei pea Valanciunasega (Jonas, NBAs mängiv Leedu keskmängija – toim) korvi all madistama, nii et minu töö pole nii raske."

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?