MARTIN MÜÜRSEPP: Hea mängu eest annavad fännid eelnenu andeks

Ville Arike, Riia, 8. september 2015

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas EMil kaks esimest mängu kokku 52 punktiga, kusjuures mitte Serbiale ja Hispaaniale. "Viha, uhkus, teravus, kus see kõik on?" küsis kauane Eesti parim korvpallur Martin Müürsepp. Ega saanud vastust ka üleeile.

Müürsepp postitas selle palju vastukaja saanud postituse Facebooki pärast esimest mängu Tšehhiga. Endise tipu hing oli haiget saanud. Meie ainus NBAs mänginud mees ja koondise kauane liider tõdes enne kolmandat kohtumist Õhtulehega rääkides:

"Usun, tean, olen kindel, et koondis on võimeline paremini mängima. Pigem on praegu läbipõlemist, ületahtmist. Kuid kõige suurem probleem on see, KUIDAS sa kaotad. Mängijad peavad sellest olukorrast ise välja tulema, viha ja uhkus on võimalik taastada. See kogemus tuleb vastu võtta ja edasi minna."

Koges sama tunnet 2001. aasta suvel

Poolteist kümnendit tagasi Eestit esindanud põlvkond on ise samuti samasuguse olukorra üle elanud, kui valmistuti 2001. aasta EM-finaalturniiriks. Toona peeti suve kaks esimest kontrollmängu Prantsusmaal, kust naasti kahe 50punktilise saunaga. "Tookord ei pidanud Kuusmaa närvid sellele vastu. Spordis juhtub niisuguseid asju. Oleme karjääri jooksul kõike läbi elanud," meenutas Müürsepp.

Mida ta soovitab praegusele koondisele praeguses olukorras. "Kõik on kinni ka igas mehes eraldi. Loodan, et nad suudavad täna (eile – toim) näidata lagunemise asemel ühtset mängu. See meestele esimene suurturniir, varasem kogemus puudus. Aga igaüks peab andma endast maksimumi – igal sammul, igal liigutusel, eelkõige kaitses. Oleks tore, kui kogu see jama suudetaks enda kasuks pöörata.

Seni on teised satsid olnud teravad, sitked, meie meeskondlik mäng lõhuti ära. Kunagi olime vastastele ebameeldiv sats, seda on viimaste aastate jooksul rõhutanud paljud. Praegusel hetkel ei saa seda öelda," analüüsis praegune Kalev/Cramo abitreener.

Valgevenele oli Eesti ebameeldiv vastane

Kas Eesti oli 2013. aastal ebameeldiv ka Valgevenele, mille treeneritebrigaadi Müürsepp toona kuulus? "Jah, oli ebameeldiv, väga ühtlane sats."

Aga Müürsepp poleks Müürsepp, kui ta ei lõpetaks julgustaval toonil. "Meil pole edasipääsukohustust, pinged tuleb ära unustada. Hea mängu eest annavad fännid eelnenu andeks!

Tuleb suuta enamat! Kui vise ei lähe, tuleb murda läbi ja teenida kasvõi vabavisked. Teha rohkem tööd, vajadusel lisasammud. See aitab!"

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?