Ats, ole meheks, pane Sloveenia kolmandat korda kah nutma!

Mart Treial, Maribor, 8. september 2015

Ats Purje esimest korda! Ats Purje teist korda! Kas 2011 Ljubljanas ja 2014 Tallinnas Sloveenia vastu võiduvärava löönud Eesti jalgpallikoondise ründaja Ats Purje matab Sloveenia ka kolmandat korda järjest? Loodame, et jah!

"Tuleb tõdeda, et viimased kaks mängu olen suutnud ära lüüa ja võidu koju tuua. Loodame, et ka teisipäeval läheb niimoodi," lausus sloveenide hirm Purje eile.

Tegelikult ei pea see olema üldse Nõmme Kalju ründaja, kes täna õhtul Mariboris sahistab, ent selge on see, et Eesti vajab sloveenide üle võitu. Ja seda peatreener Magnus Pehrssoni, kapten Ragnar Klavani ja Purje sõnul ka püüdma minnakse. Kolm punkti käristaksid Eesti edu tänaste vastaste üle kaks mängu enne valiksarja lõppu neljale punktile.

Pilguheit mängukalendrisse paljastab, et isegi säärane edu ei pruugi meie koondist lõpuks teist korda EM-valikturniiri play-off'i aidata, sest samal ajal, kui meie võitleme viimastes matšides alagrupi kahe kangeima, Inglismaa ja Šveitsiga (kodus), kohtub Sloveenia kehvikute San Marino ja Leeduga (kodus).

Sloveenia ajakirjanikud kinnitasid, et paanikat nende leeris pole. Pigem on sloveenid oma play-off'i pääsus üpris kindlad. Küll aga tõdesid nad, et tänane mäng on ses osas väga tähtis – kui Eesti ei võida, on asi otsustatud.

Kas Baseli õuduste õhtu aitab meid?

Hoolimata võiduvajadusest ei maksa arvata, et Pehrsson kamandab oma armee täna uisapäisa rünnakule. Mehi, kes liigse uljuse ära karistaks, jagub Sloveenial küllaga.

"Muidugi peame väga hästi kaitses mängima," kinnitas rootslasest juhendaja. "Kui vaadata väravate vahet (4:5), siis meie meeskonna tugevus on, et me ei lase palju väravaid sisse. Kui vaadata Leedu mängu, siis domineerisime rohkem kui varem. See on oluline ka Sloveenia vastu. Meie tugevus on küll kaitse, aga peame ka mängu kontrollima, ründama ja Sloveenia elu raskeks tegema."

Tõsi, kodumeeskond astub täna Eesti vastu kahe võtmemängijata – äärekaitsja Miso Brecko on alavormis ega kuulu koondisesse ning nende valiksarja suurim väravakütt Milivoje Novakovic vigastas end laupäeval Baselis, kus Sloveenia suutis Šveitsi vastu 2:0 eduseisu viimase 10 minutiga 2:3 kaotuseks mängida.

Kahtlemata ei mõju säärased ebaõnnestumised sloveenide psüühikale hästi. Keskkaitsja Branko Ilici sõnul ei saanud meeskond pärast Baseli-šokki öö otsa sõba silmale. Selmet põõnata, arutasid nad omavahel hoopis, mis läks valesti. Sloveenide õuduste õhtust loodavad Pehrssoni ja Klavani kinnitusel kasu lõigata ka meie parimad vutipojad.

Seevastu ammutasid meie mehed Leedu võidust kõvasti enesekindlust. "Tegime laupäeval väga hea mängu ja saime sealt kaasa positiivsed emotsioonid. Kavatseme seda ära kasutada," lausus Pehrsson.

Sestap võib eeldada, et Pehrsson ei kavatse suuri muudatusi laupäevaga võrreldes teha. Selge sõnaga ütles ta välja vaid selle, et valiksarja kolmanda kollase kaardi teeninud Aleksandr Dmitrijevi asemel Maribori lennanud Ilja Antonov täna ei alusta. Mõistlik, sest Levadia keskpoolkaitsja naasis äsja kahe kuu pikkuselt mängupausilt.

Sloveenid ei pööra Kostjale ja Purjele eritähelepanu

Sloveenia peatreener Srecko Kataneci eilsest olekust õhkus enesekindlust. "Mängisime Baselis 70-80 minutit väga head jalgpalli, ilmselt parimad 75 minutit, mida koondis minu käe all näidanud. Teame, et oleme väga heas vormis," sõnas Sloveenia loots, ent lisas, et ootab siiski rasket ja vaatemängu-vaest lahingut.

Ta teab, et meie ühed teravaimad mängumehed on Purje ja keskväljamaestro Konstantin Vassiljev, kuid kinnitas, et ei kavatse neile erilist tähelepanu pöörata. "Meie mängijad ei valmistu ainult nende jaoks, vaid on valmis kogu Eesti koondise jaoks," kinnitas Katanec.

Erinevalt koondise peatreenerist, ütlesid kohalikud jalgpalliajakirjanikud, et nemad küll pelgavad pisut Vassiljevit. Isegi natukene rohkem kui neile paksu pahandust tekitanud Purjet. Loodetavasti põhjusega!

Sloveenia – Eesti kohtumine algab Eesti aja järgi täna õhtul kell 21.45.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?