Maa-ameti serveriruumide põlengu kahju küündib 450 000 euroni

Toimetas Silja Ratt, 12. mai 2018

Keskkonnaminister Siim Kiisler kandis valitsuskabineti nõupidamisel ette, et aprillis maa-ameti serveriruumides puhkenud põlengu kahju on 450 000 eurot.

19. aprillil lahvatas keskkonnaministeeriumi valitsemisala infosüsteeme käitavas serveriruumis põleng, mille tulemusel sai kannatada serveriruumis asunud tehnika ja ruum ise. Katkenud IKT teenused taastati, kuid nende jätkusuutlikkuses pole kindlust ja teenus toimib hetkel keskmisest oluliselt suuremate riskidega.

Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus oli kavandanud pilveteenustele üleminekut 4-7 aasta jooksul alates 2019. aastast. Kujunenud olukorras on mõistlik alustada selle üleminekuga kiirendatud graafikus, sest siis ei tule asendada kõiki põlengus kahjustatud seadmeid.

Kaasaegsele teenusele üleminek nõuab ressursse, mille kohta on hetkel olemas üksnes esialgsed hinnangud. 2018. aastal kaasnevad ühekordsed kulud summas 450 000 eurot ruumide ja seadmete tulekahju tagajärgede kõrvaldamiseks ja pilveteenusele ülemineku ettevalmistuseks ning püsikulud virtuaalkeskkondade (pilveteenuse) kasutamise ja serveriruumi pinna rendi eest 350 000 eurot.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?