Juhan Paadam muutis Eurovisioni poolfinaalide järel favoriidi osas meelt

Ohtuleht.ee, 12. mai 2018

Eurolaulu kauaaegne peaprodutsent Juhan Paadam muutis Eurovisioni poolfinaalide järel favoriitide osas arvamust ja pakub nüüd võitu riigile, kellele poolfinaalis suurt edu ennustada ei osanud.

Paadami sõnul tõid poolfinaalid kaasa teatud üllatusi, nagu ka televaatajate ja asjatundjate südamesse laulnud ja seeläbi finaali jõudnud võluva leedulanna Ieva Zasimauskaitė pala. „Kui lavastuse läägevõitu lõpp maha arvata, siis on tegemist õpikunäitega sellest, mida alati rõhutan – elava esituse otsustavast rollist tulemuse saavutamisel,” selgitab Paadam ja lisab, et ka eilses, teises poolfinaalis jagus pinget ja üllatusi ning Skandinaavia ja Balkan tõestasid taas oma geograafilist ühtekuuluvust.

„Toonitan alati, et televisioon ja muusika pole päris sport, seega kõrvalekalded on oodatust lihtsamalt võimalikud,” kinnitab 2002. aasta Eurovisioni lauluvõistluse peaprodutsent.

„Meie eriline tähelepanu on nüüd pööratud muidugi Elina Nechayeva etteastele finaalis. Hoiame pöialt ja ootame võitu, et aga mitte liigset koormat noore artisti õlule panna, ütlen, et koht esikümnes on minu jaoks supertulemus, kui spordi keeles rääkida,“ märgib Paadam. Ta lisab, et tegelikult on suurepärane tulemus juba koht finaalis.

„Kaalunud kõiki poolt ja vastuargumente, tundub mulle, et 63. Eurovisioni lauluvõistluse võidab Küpros, lähemad pretendendid ja konkurendid on Iisrael, Prantsusmaa, Rootsi, üllataja Leedu ja Norra, aga omad võimalused on, nagu ikka, kõigil finalistidel,“ ennustab Juhan.

Ka Eesti ennustusportaal OlyBet peab poolfinaalide järel suursoosikuks just Küprost koefitsiendiga 1.95, kui lähimateks konkurentidena on reastatud Iisrael 4.0, Prantsusmaa 11.0, Leedu 15.0 ning Saksamaa 17.0 koefitsiendiga. Eesti jagab koefitsientide järgi koos Austraalia ja Ungariga 10.-12. kohta ja Nechayeva võidu korral on tema peale panustajate väljamakse 41-kordne.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?