Tšakrate avamine: kuidas see käib ja kui palju maksab?

Liis Vaksmann, 12. mai 2018

Kui Igor Mang küsib koos individuaalse horoskoobiga tšakrate avamise eest 70 eurot,  saab mõne tervendaja juures ka odavamalt tšakraid avada. Mõni tegija kinnitab, et tšakraseansi ajal pole tal vajagi klienti füüsiliselt katsuda.

Blokeeritud tšakrad ei lase elada täisväärtuslikku elu, sest igaüks neist vastutab teatud valdkonna arengu ja väljakutsete eest. Nii iseloomustab tervendaja Agnes vajadust tšakraid avada. Tema sõnul võtab see aega kuni kaks tundi, vahel ka rohkem. „Vastavalt vajadusele. Nii palju kui on vaja, nii kaua lähebki,“ ütleb ta.

Kõik algab vestlusest kliendiga. „Kõigepealt räägin inimesega juttu ja uurin, miks ta minu juurde tuli. Siis mõõdan pendliga, kas tšakrad on kinni või lahti. Sellele järgneb tavaliselt energeetiliste kividega tehtav reikiseanss. Ma ei tee seda füüsiliste kividega, sest olen märganud, et kes tahavad tšakraseanssi, nende puhul tulevad mängu energeetilised kivid, mitte valgusolendid. Ehk siis maaema energia hakkab tervendama. Ja sellest sõltubki, kui kaua aega läheb.“

Agnes ütleb, et ta ei katsu klienti seansi ajal. „Ainult mõõdan. Panen käe lihtsalt peale ja kannan energiat üle.“ Seanss koos tšakrate mõõtmise ja tasakaalustamisega maksab 45 eurot. 

Tšakraid tulevat tasakaalustada

Kui aga minna Tõnu juurde, kes on üle 15 aasta tšakrate avamist praktiseerinud, saab hakkama 25 euroga ja peaaegu järjekorrata. „Minu põhiline tervendusiva seisneb selles, et ma aitan inimesel hakata ennast ise tervendama,“ ütleb Tõnu.

Tõnu väitel pole tšakrad tegelikult üldsegi kinni. „Neid on võimalik aktiveerida, mitte avada. Nad ongi avatud, küll mitte täiesti. Mängivad kogu aeg ühes või teises mõttes ning neid tuleb omavahel tasakaalustada. Kui saame kokku, siis saame seda kõike teha,“ asub ta kohe asja kallale. Tõnu ütleb, et ta tunnetab telefonis minu häält kuulates, et mul on probleeme. „Tavaliselt teen kvantpuudutust ja reikit. Inimest on vaja energeetiliselt tõsta ja teha ta aktiivsemaks. Seanss lõpeb tšakrate tasakaalustamisega,“  räägib ta.  

Füüsilist kontakti pole. „Ei pruugi üldse puudutada. Reiki on rohkem puudutusega seotud, aga tšakrate puhul peab nende kohal toimetama. Suure kristalliga või... Siin on mitu varianti.“

Kristallid töötavad ise

Jaana juures maksab tunnine tervendusseanss 70 eurot. See algab vestlusega. Ta püüab mõista, mis kliendi elus toimub, sest selle järgi saab teada, millest on vaja lahti lasta. Järgneb tervendamine, mille käigus Jaana püüab inimest teadvuse kaudu vabastada. „Puudutamist on ainult niipalju, et hoian kätt tema südamel, ja seda kuni seansi lõpuni. Kristalliteraapia on teine asi. Siis panen kliendile kristallid peale ja need töötavad ise. Füüsilist katsumist pole.“

Kuidas on lood nende majandustegevusega? Agnes maksis viimati makse 2016. aasta kolmandas kvartalis, kuid käivet pole. Töötajaid pole, kuid ta on tasunud 129,90 eurot tööjõumaksu.

Tõnu puhul on märge: „Ootab raha Tõnu nimele.“ Jaana selle aasta esimese kvartali käive oli 1372,35 eurot, kuid töötajaid pole.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Kallase sõnul kontrollib MTA maksumaksjaid, lähtudes riskianalüüsist, mille sisu ta ei saa avaldada. Ning mis puudutab Igor Mangi, siis ütleb Kallas, et asjaolu, et tähetarga nimele pole registreeritud ühtegi ettevõtet, ei tähenda automaatselt maksupettust. „Oma ettevõtlust saab korraldada näiteks ka kellegi ettevõtte kaudu,“ ütleb Kallas.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?