Pirelli soovib Ott Tänakule õnne: ta paneb Kimi Räikköneni lobamokana paistma!

Ohtuleht.ee, 17. oktoober 2020

Ott Tänaku sünnipäevaõnnitlustega ühines teiste seas ka Pirelli. Rehvitootja kirjutab oma kodulehel, et kuigi valitsev autoralli maailmameister sai 33aastaseks, on ta jätkuvalt üks müstiline kuju.

Eelkõige on Hyundai piloot tegudemees, ent mitte suur jutumees. Pirellis leitakse, et kuigi temast on tehtud autobiograafiline film, on ta üks vähemtuntuid rallisõitjaid.

"Tänak on keerulise iseloomuga ning paneb Kimi Räikköneni lobamokana paistma. Ta pole keegi, keda paljud tunneksid, ja ta ei püüa kellelegi meeldida. Ta on Saaremaalt pärit, mis võib tema olemust põhjendada: sealsed inimesed on kangekaelsed ja järeleandmatud, kellel on tohutu tahe. Need omadused kirjeldavad väga hästi Tänakut, kes mullu maailmameistriks tuli. Tänavu pole nii hästi läinud, kirjas on ainult üks etapivõit ning aasta algas karjääri suurima avariiga," kirjutatakse Pirelli kodulehel.

Kui Markko Märtinilt paar aastat tagasi küsiti, milline on Tänak tavaelus, jäi too sisuliselt vastuse võlgu: "Mul pole aimugi. Ta on eesti keelt rääkides samasugune," tõdes Märtin. 

Pirelli kodulehel meenutatakse põgusalt Tänaku karjääri tähtsamaid hetki ning rasket algust MM-sarjas.

"Tänak sai esimese võimaluse Malcolm Wilsoni meeskonnas 2013. aastal, kuid hooaja lõpuks jäi ta tiimikohast ilma. Kaks hooaega hiljem võeti ta uuesti M-Sporti, ent ka toona jäeti ta mitmete avariide tõttu lõpuks meeskonnast välja. Tõepoolest, tol aastal toimunud õnnetuste sisse mahtus ka Mehhiko rallil järve sõitmine, mille järel masin sinna uppus. Pärast juhtunut teenis ta hüüdnime "TiTänak."

"Kolmanda võimaluse M-Spordi tiimis sai ta 2017. aastal ning koos Sebastien Ogier'ga suutis ta näidata märksa küpsemaid esitusi. Esimese ja kauaoodatud etapivõidu sai ta Sardiinias, hiljem õnnestus triumfeerida ka Saksamaal. Samasuguses hoos jätkas ta ka järgmisel aastal Toyotas," 

"Seal veetis ta kaks aastat ning kuigi mullu õnnestus esimene tiitel võita, polnud tema lahkumine kõigile pettumuseks. Tal oli ego, mis on iga meistri tunnuseks, ning suhtlemisoskus vajas pisut lihvimist. Kuid ta oli meeskonnas selleks, et võita. Nagu üks tuntud ralliajakirjanikke tema kohta ütles: "Ta vaatab sind sarimõrvari pilguga,"" kirjutatakse Pirelli kodulehel.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?