Top | Rõivas läheb tööle

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 17. oktoober 2020

Taavi Rõivase lahkumine poliitikast jätab mulje, et ekspeaminister ei näi uskuvat Reformierakonna käegakatsutavat tõusu võimu juurde – uppuvalt laevalt ikka põgenetakse. Lahkuda proovis ka Hanno Pevkur, aga sai võrkpallijuhiks kandideerides kõrvetada. Broilerifarmist pärit Rõivas saab aga näidata, et suudab tööjõuturul ka iseseisvalt hakkama saada.

30 miljonit ahju

Valitsus andis Nordicale rahasüsti, kuid enamik miljoneid kulub võlgade ja maksmata arvete tasumiseks. Riik hoiab firmat elusa laibana, et tõelise kriisi tekkides, kui mingi muu firma siia enam ei lenda, hakkaks Nordica Tallinnast Euroopasse lendama. Kui raha aga kulub praegu vaid võlgade maksmiseks, siis on ju tulevikus uuesti raha vaja, et oleks jõudu lendama hakata.

Riik tahab kirikut

Riik teeb Jõgevale miljoniga vägisi riigikiriku, mis sest, et endises lasteaias toimunud teenistusel on enamik toolidest tühjad. Kas Jõgeva elanikelt on aga küsitud, mida neil kõige rohkem vaja oleks? Lastele basseini, kiiremat rongiliiklust või midagi muud pakilisemat?   

Kurgid sulle, raha mulle

Näib väga lihtne – sina annad peaministriparteile kõigepealt 30 tuhat eurot, seejärel annab riik su poja firmale 40 miljonit laenu ja sina annad veelkord 30 tuhat, sest sulle nii väga meeldib selle partei maailmavaade. Liiga ilus, et olla tõsi?

Tallinn polegi roheline

Tallinn ei saanudki Euroopa roheliseks pealinnaks. Ilmselt jääb Euroopa silmis väheseks, kui roheline on küll linna valitseva ainupartei värv, aga samal ajal asfalteerib linnapea väila laiemaks ja ülistab autoliiklust.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?